رئیس پژوهشگاه بین‌المللی جامعه‌المصطفی:
رسالت جامعه‌المصطفی شناخت جغرافیای معرفتی جهان اسلام است

رئیس پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی گفت: جغرافیای معرفتی جهان اسلام موضوعی است که با رسالت المصطفی به عنوان یک مرکز علمی پویا تناسب دارد.

خبرگزاری فارس: رسالت جامعه‌المصطفی شناخت جغرافیای معرفتی جهان اسلام است
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی پیش از ظهر امروز در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی ضمن خیر مقدم به شرکت‌کنندگان در این جشنواره اظهار کرد: حضور علمی پژوهشگران رونق این جشنواره علمی و پژوهشی بوده است.

وی بیان کرد: امسال شانزدهمین دوره جشنواره برگزار شد و در مجموع از نظر کمی و کیفی بسیار قابل تقدیر و تحسین بود.

رئیس پژوهشگاه بین‌المللی جامعه‌المصطفی با اشاره به اینکه جغرافیای معرفتی جهان اسلام موضوعی است که با رسالت المصطفی به عنوان یک مرکز علمی پویا تناسب داشت تصریح کرد: ضرورت دارد که یک مرکز بین‌المللی شناخت روشنی از جریان‌ها، مکاتب فکری و فرهنگی عالم به ویژه در سطح اسلام داشته باشد.

وی با بیان اینکه نگاه به جهان معرفتی جدا از نگاه تاریخی نیست، عنوان کرد: آنچه امروز می‌بینیم استمرار حوادث معرفتی است که در سده‌های اخیر روی داده و امروز تصویر آن را مشاهده می‌کنیم ولی ضرورت دارد که با نگاه ویژه‌ای آخرین تصویر را برای خود بسازیم.

عباسی با اشاره به اینکه جریان‌هایی که با ما همسو هستند و می‌توانیم از تعامل با آن‌ها بهره ببریم باید شناسایی شوند تاکید کرد: ما باید جریان‌هایی که با ما همسو نیستند را شناسایی کرده و راه‌های مقابله با آن‌ها را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه این کار تا حد زیادی به وسیله مقاله‌هایی که ارسال کرده‌اید انجام شده است، گفت: در جشنواره‌های بعدی نیز سعی می‌شود که موضوعات روزآمد به عنوان موضوع جشنواره‌ها انتخاب شود.